شهریور ۲, ۱۳۹۵ اتمام نظردهی

اصول و فنون مذاکره

نوشته شده توسط :hamidreza درشهریور ۲, ۱۳۹۵

 

در ادامه بخش اول

موضوع:دروغ

دروغگوها معمولا پشت تلفن یا در متن یک ایمیل راحت تر دروغ می گویند زیرا در هنگام گفتن سخنی که در آن حقیقتی وجود ندارد بدن ذهن را یاری نمیکند و دچار تناقض میشود . اگر یک نفر داستانی برای شما تعریف می کند و به آن مشکوکید، به حرکت های دست و بدنش دقت کنید. دست ها بی ربط به داستان تکان می خورند، حرکت های شانه مصنوعی است.دروغ گو ها چون که در هنگام دروغ گفتن به دلیل این که ذهن آن ها به دنبال جمله میگردد نگاهشان به اطراف میچرخد یا پاهایشان را تند تند تکان میدهند و یا حالت بدنیشان را مرتب عوض میکنند این یکی از نشانه های شک کردن به فرد مقابل است.

دروغگوها از واژه هایی مثل اما، به جز، در غیر این صورت و… استفاده نمی کنند چون یک چرای ساده و ناگهانی شما ممکن است حسابی آنها را به دردسر بیندازد

وقتی سوال سختی می پرسید، خیلی طبیعی است طرف مقابلتان برای جواب دادن به دوردست ها خیره شود، مکث کند و بعد حرف بزند، اما وقتی سوال های ساده شما تمام این عکس العمل ها را نشان می دهد، حق دارید شک کنید

اولین نکته ای که برای مصاحبه به روزنامه نگارها یاد می دهند، پرسیدن سوال هایی است که با «چ» شروع می شود؛ چرا، چطور، چگونه و…این یعنی از طرف مقابلت جزییات را بپرس تا به اصل جواب برسی. دروغگوها، معمولا داستانی کلی تعریف می کنند، پس حوصله کنید و جزییات را دانه به دانه با پرسیدن این سوال ها بپرسید. دروغ ها هیچ وقت جزییات ندارند.

با تمامی این نکاتی که به شما در بخش اصول و فنون مذاکره گفته شد شما میدانید که در مذاکرات خود با دروغ گو ها چگونه برخورد کنید و چگونه یک دروغ سنج خوب باشید.

نویسنده :حمیدرضا محمدی

برای دانلود رایگان کتاب هنر رفتار با آدم های دشوار این جا کلیک کنید

طراحی سایت و بهینه سازی توسط dobal Logo
avanco.ir © 2016